Cloud Service Provider - BOYUT-BIM - İşletmeniz İçin Güvenilir Çözüm Ortağınız
Cloud Service Provider

Cloud Service Provider, dilimize Bulut Hizmeti Sağlayıcıları olarak geçmiştir. Bulutta ağ hizmetleri, altyapı veya iş uygulamaları sunan şirketlerdir. Bulut hizmetleri, internet bağlantısını kullanan şirketler veya kişiler tarafından erişilebilen bir veri merkezinde barındırılmaktadır.

 

Bir Bulut Servis Sağlayıcı (CSP) kullanmanın en büyük faydası verimlilik ve ekonomisidir. CSP üzerinde barındırılan bütün Bulut hizmetlerini aylık ve kullanıcı sayısı kadar ölçeklendirip, kendi şirketlerinizde kullanmak üzere hizmet olarak kiralayabilirsiniz.

 

CSP yazılım kiralaması, yönetim kolaylığı, ihtiyacınız kadar ürün kullanımı, finansal ödeme kolaylığı ve ürünlerin kendisinin

sağladığı katma değer gücü ile diğer yöntemlere göre avantaj sağlar.

 

Maliyet, Güvenlik ve Güvenilirlik

Bulut hizmetinin müşterilerinin tercih sebebi, kullanım kolaylığı ve dış kaynakların yönetilebilirliğidir. Örneğin bir IT Yöneticisi, çalışanların kullandığı İş Uygulamalarının bulut üzerinden ulaşılmasının öneminin farkındadır. Çünkü internet ortamı üzerinden kullanıcı ve şifre ile ulaşılabilen bu uygulamamlar ile çalışanlar hiçbir belge ve doküman kaybı yaşamazlar. Ve her yerden çalışabilirler.